Agriker Fruit - Płynny nawóz dolistny - Agroconsult - Sady

Agriker Fruit – Płynny nawóz dolistny

Bioaktywny preparat z alg morskich

  • Intensyfikuje kwitnienie i rozwój owoców
  • Wzmacnia prawidłowe procesy rozwoju rośliny
  • Wspiera proces dojrzewania owoców
  • Podnosi parametry owoców
  • Wspiera regenerację po uszkodzeniach

Dostępne opakowania:

Skład:
Tlenek Potasu 18%
Bor 0,2%
Ekstrakt z alg morskich 10%

Odznaczenia:

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Pytania i odpowiedzi

W jakich uprawach można stosować Agriker Fruit?

Preparat Agriker Fruit sprawdza się szczególnie w uprawach sadowniczych w tym jagodników. Polecany do wspierania i poprawy plonowania borówki amerykańskiej, jagody kamczackiej oraz truskawek. Bardzo efektywny również w uprawach warzyw pod osłonami. Znacząco przyspiesza zbiory i podnosi jakość plonów pomidorów, ogórków oraz papryki (umożliwia jesienny zbiór owoców całkowicie wybarwionych! uprawianych w nieogrzewanych obiektach)

Jakie jest dawkowanie preparatu?

Preparat może wspierać roślinę zarówno poprzez aplikację dolistną jak i dzięki fertygacji. Dawka zalecana 3-5l/Ha w oprysku dolistnym lub w uprawach pod osłonami 5 l/Ha podawane przez nawadnianie. Ważne jest stosowanie regularne preparatu w czasie wegetacji. W sadownictwie polecamy wykonanie 3 zabiegów co 14-21 dni, w uprawach szklarniowych podajemy produkt od początku uprawy w momencie gdy pierwsze grono już jest zawiązane raz w tygodniu do pożywki, w tunelach nieogrzewanych (papryka) 2-4 zabiegi co 14 dni od początku sierpnia do końca września. Poznaj pełen program nawozowy

Jakie są zalety stosowania prearatu?

Stosowanie preparatu wspiera i przyspiesza proces dojrzewania owoców. Znacząco wzmacnia prawidłowe wybarwianie się owoców jak i ich równomierny wzrost. Intensyfikacja procesów fotosyntezy i syntezy cukrów i białek podnosi jakość i wielkość zbiorów.