Przymrozki w sadach- regeneracja uszkodzeń po przymrozkach

 

Przymrozki w sadach

Przymrozki w sadach i obfite opady śniegu wyrządziły w ostatnich dniach wiele szkód w uprawach sadowniczych. W wielu miejscach temperatura spadła poniżej -6 stopni Celsjusza i utrzymywała się na takim poziomie przez ponad 8 godzin. Taki przebieg temperatur powoduje uszkodzenie kwiatów i pąków.  Bardzo mocno ucierpiały szczególnie uprawy czereśni, ale uszkodzeniu uległy również kwiaty jabłoni (Golden) będące w bardzo głębokim pąku.

Liczy się czas

Podnosząca się temperatura powietrza będzie stymulowała rośliny do dalszego wzrostu. To najważniejszy, istotny moment na dostarczenie roślinom składników odżywczych potrzebnych do szybkiej regeneracji i dalszego, prawidłowego rozwoju. Przymrozki w sadach są przyczyną znacznego obniżenia plonu. Sadownicy doskonale wiedzą, że nie należy ich lekceważyć. Zabiegi stymulujące intensywną regenerację roślin warto jest oprzeć o sprawdzone rozwiązania.

Przymrozki w sadach – wsparcie aminokwasami!

Sprawdzoną przez wielu polskich sadowników metodą ograniczającą wpływ przymrozków w sadach, wspierających rośliny jest zastosowania mieszanki Agriker Top 3l, Agriker Amin Zn 2l, Agriker Amin B 2 na hektar uprawy.  Taki zabieg wykonany 1-3 dni po przymrozku może znacznie poprawić jakość pozostałych kwiatów, może również przyczynić się do regeneracji niecałkowicie zniszczonych kwiatów. Mikroelementy skompleksowane i wsparte bioaktywnymi aminokwasami, węglem organicznym, hormonami i witaminami to szybki zastrzyk energii dla uszkodzonych silnych stresem roślin.

Sięgnij po trzmiele

Trwający aktualnie sezon każe pamiętać również o zapylaczach. Panujące warunki ograniczają bardzo mocno efektywną pracę pszczół. Warto dostawić w sadach od 4 do 8 uli z trzmielami. Duże zdrowe rodziny to od 400 do 600 robotnic. Pracując w niższych temperaturach niż pszczoły i w trudniejszych warunkach pogodowych są doskonałym wsparciem upraw czereśni, jabłoni, borówki amerykańskiej, jagody kamczackiej czy truskawek. Zapylanie trzmielami tych upraw jest wysoce skuteczne.

przymrozki w sadach

Rośliny dobrze odżywione, wykazują się wyższą tolerancją na spadki temperatur.

przymrozki w sadach

Szybkie zaopatrzenie roślin w wysokiej jakości aminokwasy bioaktywne oraz mikroelementy może przyczynić się do znacznego obniżenia negatywnego wpływu przymrozków.

Agriker Top bioaktywne aminokwasy, fitohormony, węgiel organiczny, witaminy i azot dla intensywnej regeneracji gdy wystąpią przymrozki w sadach.

Potrzebujesz doradztwa?

Zadzwoń!

603 861 123

Agriker TOP

Intensywna regeneracja roślin po stresach (susza, przymrozki, atak szkodników)

Polskie trzmiele

Polskie trzmiele do zapylania upraw sadowniczych

Dosophila Suzukii

Wygląd, rozwój zwalczanie szkodnika.